Kadın Modası

2018-09-25 12:37:15

70'LERİN ÖZGÜRLÜĞÜ VE ŞIKLIĞI GERİ DÖNÜYOR

GERİ DÖN

Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da gerçekleşen adl+Cengiz Abazoğlu 2018-19 sonbahar-kış ‘‘zamanın içinden’’ koleksiyon defilesine,  cemiyet ve sanat dünyasından ünlü hanımlar büyük ilgi gösterdi.

adL+Cengiz Abazoğlu Sonbahar-Kış defilesi için 15 tır malzeme kullanılarak sahne yeniden inşa edildi. Barış işaretinden yola çıkılarak hazırlanan sahne tasarımında, dünyaca ünlü yıldızların kullandığı videowall’lar ve izleyenleri etkisi altında bırakan bol sürprizli dev şova 1200 kişilik rekor katılım gerçekleşti.

Her sezon adL için hazırladığı koleksiyonlar ile büyük ilgi gören adL+Cengiz Abazoğlu Sonbahar-Kış defilesi için Aurascopeproject’in sahibi koordinatör Zehra Moler önderliğinde ve Uğurhan Akdeniz Set&Show direktörlüğünde muhteşem bir şov hazırlandı.

Cengiz Abazoğlu yeni sezonda 115 parçalık 2018-19 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla geçmişi yeniden yorumluyor. Yaptığı zaman yolculuğundaki dönemin kadınlardan ilham alan ünlü ve başarılı modacı Cengiz Abazoğlu, adL ekibiyle bir takım ruhu yakaladıklarını dile getirerek 14. Sezonda da markayla işbirliğini sürdürüyor.

Zamanın hem düzenli işleyişinden hem de bir o kadar zıt olan özgürlüğünden ve gittiği seyahatlerinden ilham alan Cengiz Abazoğlu, bu yolculukta ön plana çıkardığı 70’ler kadınının zarifliği, özgüveni ve şıklığıyla günün her halini özel kılıyor.

Hikayesinde zarif, özgür, kendine güvenli şık kadını anlatan tasarımlar, payetler, danteller, krepler, gabardinler, çelik örmeleri ve kaşe kabanlık kumaşlar ile  70’ler ve 90’ların hit loklarını stilize edilerek günümüze uyarlıyor. Baharat tonları ve yumuşak dokular 115 parçanın öne çıkan detaylarını oluşturuyor. İspanyol paça, dar paça ve kalem formda garnili pantolonlar, elbiseler, abiyeler, tulumlar ve trikolarıyla günün her saatinde aranılan şıklığı yakalıyor. Metal çıtçıtlar, nakış, süzeneler, broşlar, taşlı ve kumaş kaplı kemer aksesuarlarıyla koleksiyon moda dünyasının kalbini çalacak.

 

Haberin Fotoğrafları