Davetler

2018-04-24 11:00:56

Bu Kadar Kısa Sürede Nasıl Ayağa Kalktı?

GERİ DÖN

Dün üçüncü kez anne olan Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın kısa sürede doğum yapması ve doğumdan hemen sonra bakımlı bir şekilde basının karşısına çıkması, doğum yöntemini gündeme getirdi. İngiliz basını, prensesin üçüncü çocuğunu da diğer iki çocuğunda olduğu gibi hipno doğum (hipnozla doğum) yöntemiyle doğum yaptığını yazdı.

Cambridge Düşesi Kate Middleton, dün üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi. İkinci kez erkek bebek sahibi olan Middleton, sabah saat altı civarında hastaneye giderek 11’i bir geçe doğumu gerçekleştirdi.

Uzun süren normal doğum sancıları ve sezaryen seçeneğinin aksine prensesin, tıpkı diğer iki çocuğunda olduğu gibi kısa sürede doğumu gerçekleştirmesi, İngiliz basınının gündeminde.

Kensington Sarayı’na yakın kaynaklar, Middleton’ın “hipno doğum” denen yöntemle doğum yaptığını öne sürdü. Peki hipno doğum (hipnozla doğum) nedir?

Bu yöntem, gevşeme ve nefes teknikleriyle ağrıyı kontrol altına almayı ve bebeğin gelişini hayalinde canlandırarak kolay doğum yapmayı sağlıyor.

Uzmanlara göre hipno doğum yönteminde, oksitosin hormonunun salgılanması sağlanarak rahim uyarılıyor ve kasılmalar artırılıyor; aynı zamanda ağrıyı uyuşturan endorfin hormonunun salgılanması sağlanıyor.

Bu doğum yöntemi, doğumun acısını azaltıp ve süresini kısaltırken, doğum sonrası anksiyeteyi azaltarak hastanede kalma süresini kısaltıyor.

Düşes Middleton, 2013 yılında oğlu Prens George’u 10,5 saatte, 2015’te de kızı Prenses Charlotte’ı sadece iki saat 34 dakikada doğurmuştu.

Middleton’ın Prens George ve Prenses Charlotte’ta da hipno doğum yöntemini tercih ettiği düşünülüyor. Bu da Middleton’ın doğumlarından hemen sonra hastane önüne sağlıklı ve şık görünümüyle çıkıp basına rahatlıkla poz verebiliyor olmasını açıklıyor.

Middleton’ın, üçüncü hamileliğinin 34’üncü haftasından itibaren doğuma hazırlandığı, Buckingham Sarayı’nın havuzunda yüzdüğü biliniyor.

Prens William ve Kate Middleton, 3 kilo 800 gram ağırlığında doğan bebeklerine hangi ismi vereceklerini henüz açıklamadı.

Londra’daki St George's Hastanesi’nin özel doğum kliniği Lindo Wing’de doğum yapan Middleton için hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Hem İngiliz hem de dünya basını da kraliyet ailesinin doğum sonrası fotoğrafını yakalamak için hastane önünde yaklaşık 8 saat bekledi.

Yeni doğan kraliyet bebeği, ağabeyi Prens George ve ablası Prenses Charlotte’tan sonra tahtın beşinci varisi oldu.

Prens William ve Kate Middleton’ın üçüncü bebeği, Cambridge Dükü unvanını alacak.

Haberin Fotoğrafları