Güncel

2016-10-19 09:31:19

Gala Modern’de sanata destek yarışı şimdiden başladı

GERİ DÖN

350 bin çocuk ve gence ücretsiz sanat eğitimi sağlayan Gala Modern, 16 Aralık’ta gerçekleşecek. Çocuk ve gençlerin sanat eğitimine kaynak yaratmak amacıyla yedi yıldır düzenlenen Gala Modern, sekizincisi için gün sayıyor. Destek yarışı şimdiden başladı ve biletler satışa çıktı. Gala Modern’de elde edilen gelirle bu zamana kadar 350 bin çocuk ve genç ücretsiz sanat eğitimi aldı.

 

“Gala Modern” gecesini düzenleyen İstanbul Modern Kültür Elçileri, destek yarışı için çalışmalara hız verdi. Esra Ekmekçi Çalıcıoğlu, Levent Çalıkoğlu, Banu Çarmıklı, Oya Eczacıbaşı, Şeli Elvaşvili, Ronit Gülcan, Melkan Gürsel, Merve Gürsel, Cem Hakko, Banu İpeker, Esra Özsüer, Maya Portakal Bitargil, Raffi Portakal, Okşan Atilla Sanön, Aslı Soyak, Asuman Şener, Rana Erkan Tabanca ve Taha Tatlıcı’dan oluşan İstanbul Modern Kültür Elçileri, her yıl yaklaşık 600 kişinin katılımıyla gerçekleşen “Gala Modern 2016”nın konsepti üzerine çalışıyor.

 

Sunuculuğunu Rana Erkan Tabanca’nın yapacağı “Gala Modern” gecesinde, müzenin eğitim etkinliklerine destek sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal Bitargil yönetiminde bir destek yarışı da gerçekleştirilecek.

 

İş, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek olan Gala Modern’de müzenin eğitim projelerine destek olmak için özel yapıtlar hazırlayacak sanatçıların kimler olacağına ilişkin çalışmalar da hızlandı.

Haberin Fotoğrafları