Davetler

2016-06-09 01:09:16

İş ve Sanat Dünyası Pera Müzesi “4. Jameel Ödülü” sergisinde buluştu

GERİ DÖN

Pera Müzesi, İngiltere’nin en köklü ve önemli sanat kurumlarından Victoria ve Albert Müzesi ile paydaşı Art Jameel'ın iş birliğiyle gerçekleştirilen 4. Jameel Ödülü sergisinin açılış davetinde sanat ve iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı kurucularından İpek Kıraç ile vakfın Kültür ve Sanat İşletmesi Genel Müdürü Özalp Birol’un ev sahipliğinde düzenlenen açılış davetine Victoria ve Albert Müzesi Direktörü ve Jameel Ödülü jüri başkanı Martin Roth, geçen sene Jameel ödülü sahibi Dice Kayek (Ece ve Ayşe Ege) Art Jameel International Genel Müdürü Reneta Papsch katıldı. Ayrıca 4. Jameel Ödülü kapsamında seçilen sanatçılardan David Chalmers Alesworth, Rasheed Araeen, Lara Assouad, CANAN, Cevdet Erek, Sahand Hesamiyan, Lucia Koch, Ghulam Mohammad, Shahpour Pouyan, ve Bahia Shehab törende yer aldı. Sanatçı Ghulam Mohammad, kağıt kolajından oluşan beş eseriyle 4. Jameel Ödülü’nün sahibi oldu.

4. Jameel Ödülü sergisinin küratörlüğünü Victoria ve Albert Müzesi Orta Doğu koleksiyonunun küratörü Tim Stanley ile Orta Doğu güncel sanat ve tasarım küratörü Salma Tuqan üstleniyor. 11 farklı sanatçının işlerinin yer aldığı 4. Jameel Ödülü sergisi 14 Ağustos tarihine kadar izlenebilir.

Haberin Fotoğrafları