Kültür-Sanat

2018-04-07 10:24:16

İSTANBUL FİLM FESTİVALİ BAŞLADI...

GERİ DÖN

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin 37’ncisi gerçekleştirilen görkemli açılış töreniyle başladı.

37. İstanbul Film Festivali bu yıl da sinemaseverlere usta yönetmenlerin yeni filmlerinden genç ustalara, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan filmlerden klasik başyapıtlara zengin bir program sunuyor. Festival, 18 bölümde 200’e yakın film gösterimlerinin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek söyleşiler, festival sohbetleri ve özel etkinlikleriyle 12 gün boyunca sinema heyecanını yaşatacak.

37. İstanbul Film Festivali’nde kırmızı halı heyecanı Lütfü Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı’nda yaşandı. Festivalin Sinema Onur Ödülleri’nin yanı sıra teşekkür plaketlerinin de takdim edildiği törene Türkiye sinemasının seçkin simaları, Türkiye’den ve yurtdışından konuklar, oyuncular ve yönetmenler gibi sinema dünyasının merakla takip edilen isimleri kırmızı halı geçişinde yürüdü. Saat 20.30’da başlayan açılış töreninde oyuncu Perihan Savaş, yazar ve senarist Osman Şahin, yönetmen Aram Gülyüz ve yapımcı Arif Keskiner festivalin Sinema Onur Ödülleri’ni aldı. Festivalin en eski sinemalarından Atlas Sineması’nın 22 yıldır müdürlüğünü sürdüren Cevdet Pişkin’e ise Sinema Emek Ödülü verildi.

Haberin Fotoğrafları