Kültür-Sanat

2016-10-08 09:12:05

İstanbul Zamanı

GERİ DÖN

Türkiye'nin tek dekorasyon ve tasarım merkezi addresistanbul, Denizhan Özer ve Esmer Erdem küratörlüğünde gerçekleştirilen "İstanbul Zamanı" adlı resim ve tasarım sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

Sanatçıların İstanbul'a bakış açılarını yansıtan ve resim, heykel, fotoğraf, video art, enstalasyon ve tasarım objelerden oluşan serginin açılışı sanat dünyasının önde gelen isimleri katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Sergide, "İstanbul Konuşuyor" adlı tablosu ilk kez sergilenen ressam Devrim Erbil, "Burada sergilenen resmim, İstanbul'u en güzel betimleyen tarihi yarımadanın benim görüşümle oluşan bir resimdir" dedi.

 

Sergide Devrim Erbil'in yanı sıra, Bedri Baykam, Süleyman Saim Tekcan ,Resul Aytemür, Mahir Güven, Saim Erken, Sait Günel, Gül Ilgaz, Emre Tandırlı, Mustafa Albayrak, Kadir Ablak, Zafer Erkan, Emine Şenses, Ahmet Şinasi İşler, Suna Tüfekçibaşı, Gaye Ateş, Tolga Boztoprak, Mevlüt Akar, Baki Bodur, Vasıf Pehlivanoğlu, Evren Karayel Gökkaya, Ömer Muz, Ziyaeddin Nuriev, Yılmaz Zenger, Emre Ertürk NY, Belkıs Balpınar, Eli Bensusan, Nuray Ada, Damla Temiz, Canan Demirel,Selçuk Derinöz'ün de aralarında bulunduğu 60'tan fazla sanatçının İstanbul'u anlatan yapıtlarıyla yer alıyor.

 

 

Geçmişle geleceği, düş ile gerçeği bir arada değerlendiren "İstanbul Zamanı" sergisi 30 Ekim’e kadar addresistanbul'da hergün 10.00 - 19.00 saatleri arasında görülebilir.

Haberin Fotoğrafları