Müzayede

2015-11-27 17:54:01

Müzayede öncesi tanıtım

GERİ DÖN

Maçka Bali Müzayede Salonu'nun da yapılacak müzayede öncesinde yapılan kokteyle iş ve cemiyet hayatının ünlü isimleri katıldı. Müzayede de Klasik ve Modern sanatın temsilcisi ünlü sanatçıların birçok başyapıtı yer alıyor.

Neşet Günal’ın Ayçiçek Tarlasında Çocuklar tablosu, Hoca Ali Rıza’nın Fenerbahçe’si, Namık İsmail’in karpuzlu natürmortu, Sami Yetik’in Leylaklar ve Şakayıklar’ı, Nurullah Berk’in Odalık resmi, Mevlüt Akyıldız’ın Deve Güreşi tablosu müzayedenin başlıca klasik yapıtlarını oluşturucak.

Oryantalist eserler bölümünde; Fabius Brest’in İstanbul tabloları, Fausto Zonaro’nun Dolmabahçe’si, Fabio Fabbi tabloları ve Leanorda De Mango’nun çarşı konulu tablosu müzayedenin nadide eserleri arasında bulunuyor.

Osmanlı Eserler ve Hat Sanatı bölümünde nadiren rastlanılan  Sultan Avcı Mehmed fermanının yanı sıra Safizade El-Kütahi, Hasan Aşıki, Ali Kamili, Hafız İsmail Hakkı hattatlarının el yazması Kuran-ı Kerim’leri önemli yapıtları arasında yer alıyor.

Çağdaş ve Modern sanatın önemli sanatçılarının Burhan Doğançay, Fahr El Nissa Zeid, Mübin Orhon, Turan Erol, Fernando Botero, Neşe Erdok, Erol Akyavaş’ın da tablolarının bulunduğu müzayede koleksiyonculara çok zengin ve nadide bir seçki sunuyor.

Toplam 207 eserin satışa sunulacağı “Başyapıtlar Müzayedesi” 5 Aralık'ta düzenlenecek. 

Haberin Fotoğrafları