Davetler

2016-10-08 09:37:22

Nick Brandt bu sergide ustalığını gösterdi

GERİ DÖN

Açıldığı günden bu yana modern sanatın temsilcilerini ağırlayan Odeabank’ın sanat platformu O’Art, İstanbul’un en büyük fotoğraf festivali olan “3. Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali”nin bu seneki ev sahiplerinden biri oldu.

 

Etiler Nispetiye Caddesi’nde kültür sanat hayatına geçtiğimiz yıl dahil olan O’Art Sanat Platformu bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek Fotoistanbul Fotoğraf Festivali’nde yer alan İngiliz fotoğraf sanatının en önemli isimlerinden biri olan Nick Brandt’in fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

Nick Brandt’in eserlerinin ilk kez sergilendiği O’Art’ta serginin açılış kokteyli düzenlendi. Sanat, iş ve cemiyet hayatının ünlü isimleri sergide boy gösterdi. Sanatsever isimler arasında, iş adamı Erol Aksoy, Hülya Kalyoncu, Levent Çetin Yılmaz ve İrem Konukcu ve Ece Vahapoğlu vardı.

 

Özellikle Afrika, doğa ve vahşi yaşamın insan eli değmeden önceki son anları gibi temalarda distopik dünyalar yaratan, Michael Jackson’un Earth Song şarkısının klibinin yönetmenliğini de yapan ve bu video klip ile ödül alan Nick Brandt, Odeabank O’Art Sanat Platformu’nda fotoğrafseverlerle buluştu. Serginin küratörlüğünü aralarında Pakistan, Hindistan, Nepal, Suriye, Ürdün, İspanya, Macaristan ve Türkiye’nin bulunduğu ülkelerde çektiği sosyal dokümanter fotoğrafları ile tanınan fotoğraf sanatçısı Atilla Durak yaptı.

 

Nick Brandt’ın O’Art’ta sergileyeceği “Tozlu Miras” (Inherit The Dust) sergisi, gelecek için hızla yaklaşan “vahşi yaşam olmaksızın doğa” ve “çevre krizi” temasına odaklanıyor. Bu sergi aynı zamanda Nick Brandt’ın Türkiye’deki ilk sergisi olma özelliği taşıyor. Sergi 30 Ekim’e kadar O’Art Sanat Platformunda izlenebilir.

Haberin Fotoğrafları