Trend

2018-05-26 00:35:46

Otelcilikte Millennium Çağı Başlıyor...

GERİ DÖN

Dünyaca ünlü otel zinciri Millennium Hotels & Resorts’un Türkiye'deki ilk oteli 'Millennium Istanbul Golden Horn' adıyla açıldı. ATV Avrupa'da yayınlanan, yapımcılığı ve sunuculuğunu Gülbahar Merdivan'ın üstlendiği, iş dünyasının başarılı isimlerini ağırladığı Vizyon programının bu sefer konuğu iş dünyasının gelecek vaat eden genç temsilcisi SNR Holding İcra Kurulu Başkanı Selay Şener oldu.  

Selay Hanım, Ayvansaray bölgesinde gerçekleşen ve UNESCO koruması altına giren proje hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

2006 senesinde SNR Holding ile Fatih Belediyesi ile iş birliği içerisinde başlatılan ve Osmanlı-Türk mimarisinin önemli örneklerinin bulunduğu yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda Osmanlı esintileri muhafaza edilerek gerçekleştirilen Ayvansaray Türk Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi'nde sona gelindi.

Toklu Dede Mahallesi'nde tarihi tescilli 15 eser orijinal malzemelerine sadık kalınarak yeniden yapılırken yenileme alanında toplamda 61 bina mevcut. Toklu Dede Mescidi de rönevasyon dahilinde yenileniyor.  Mahallede Fatih Belediyesine ait Çini Atölyesi de bulunmakta, sanat merkezi ve sergi mekanı olarak kullanılacak.

Dünyaca ünlü otel zinciri Millennium Hotels & Resorts’un Türkiye'deki ilk oteli 'Millennium Istanbul Golden Horn' adıyla açıldı. Tarihi Yarımada'da Ayvansaray bölgesinde konumlanan 5 yıldızlı Deluxe Otel 127 odası, Türk ve dünya mutfağına hakim restoranları, spor imkanları ve çok amaçlı salonlarıyla hizmet veriyor.

İngiliz menşeili dünyaca ünlü otel zinciri Millennium Hotels & Resorts, Türkiye'deki ilk otelini İstanbul’da açtı. Asya, Avrupa, Ortadoğu, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika'da 60'dan fazla şehirde 130'dan fazla otelle hizmet veren Millennium Hotels & Resorts, 'Millennium Istanbul Golden Horn' Otel’de konuklarını ağırlamaya başladı.

Tarihi Yarımada'da Ayvansaray-Balat bölgesinde konumlandırılan 5 yıldızlı 'Millennium Istanbul Golden Horn', 3 adet suite, 21 adet deluxe, 90 adet superior, 13 adet standart olmak üzere 127 odaya sahip. Haliç’in eşsiz manzarasında, tarihi dokuyla lüks ve konforu buluşturan 'Millennium Istanbul Golden Horn', özel sokağından giriş imkanı bulunan ve gün ışığı alan 404 m2 büyüklüğündeki balo salonu ile 300 kişiye kadar yaz ve kış davetleri için tasarlanan ön bahçesiyle de dikkat çekiyor.

 

Otel misafirleri açık büfe kahvaltı hizmetinin yanısıra öğlen ve akşam servislerinde Türk ve dünya mutfaklarından spesiyallerin sunulduğu Keros Restaurant’da ya da Haliç manzarası eşliğinde teras restaurantta zengin et menülerinin eşsiz tatlarını deneyimleyebiliyorlar.

 

İsmini Bizans imparatorlarının yemek odalarından alan Kathisma Private Dining Room ise executive şefin tercihe göre hazırlanan otantik veya modern lezzetlerle özel davetlere ev sahipliği yapıyor. 'Millennium Istanbul Golden Horn'da ısıtmalı kış bahçesi ve zengin menü seçenekleri ile konuklarını rahat ve modern atmosferinde ağırlıyor.

 

Çok sayıda uluslararası ödülün de sahibi olan otel hakkında bilgi veren SNR Holding İcra Kurulu Başkanı Selay Şener şunları anlattı:

 

“Uluslararası arenada önemli bir yere sahip olan Millennium Hotels&Resorts otel zinciri, Türkiye’deki ilk yatırımı 'Millennium Istanbul Golden Horn' ile kapılarını açtı. Konumu ve imkanlarıyla lüks ve konforu bir arada sunan otelimiz Haliç sahili, kıyı şeridinde yer alıyor.

 

'Millennium Istanbul Golden Horn'; Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipliği yapan ve her köşesinde bunun izlerini taşıyan kültürel çeşitliliğe sahip, surlar içerisinde, Tekfur Sarayı, Anemas Zindanları, Emir Buhari Tekkesi, Toklu Baba Türbesi, Meryem Ana Kilise ve Ayazması gibi dünyaca ünlü tarihi eserlerle çevrili, özel bir lokasyonda bulunuyor. Tarihin kalbi burada atıyor. Bizler de, konuklarımızı Millennium Otel Grubu'nun yüksek misafirperverlik standartlarıyla ağırlamak için hazır bekliyoruz.”

 

Bizans’ın Cenevizliler’den alarak ilk yerleştiği bölge olan Ayvansaray'da 'Eski Türk Mahallesi'nde yer alan 'Millennium Istanbul Golden Horn', modern tarzda, klasik çizgiler taşıyan mimarisi ile misafirlerine tarihi dokuda lüksü yaşatmayı vadediyor.

 

'Millennium Istanbul Golden Horn'da konaklamayı seçen misafirler, mahalle konsepti içerisindeki seçkin markaların yer aldığı kafe, restoranların yanı sıra kuyumcu ve diğer mağazalardan yararlanma fırsatı buluyor. Otel, dar sokakları, rengarenk cumbalı evleri, müzeleri, camileri, kiliseleri ve sinagoglarıyla farklı din ve kültürleri birleştiren, tarih kokan sokakları adım adım dolaşıma imkanı da sunuyor. 'Millennium Istanbul Golden Horn', şehrin tüm diğer bölgelerine deniz, kara ve raylı sistemle ulaşımın kolaylığı bulunan bir bölgede yer alıyor. Otel, Pierre Loti Tepesi, tarihi Mısır Çarşısı ve Sultanahmet gibi İstanbul’un en önemli noktalarına ise 10 dakikada ulaşma imkanına da sahip bulunuyor.

Millennium Hotels & Resorts Hakkında

Millennium Hotels and Resorts, dünyada eşsiz bir hizmet sunan uluslararası bir otel grubudur. Gerçek misafirperverlik felsefesiyle kurulan grup, iş ve tatil amaçlı misafirlerin ihtiyaçlarını karşılamaktan gurur duymaktadır.

 

Grup; Asya, Avrupa, Orta Doğu, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika'daki önemli şehirlerde 130'dan fazla dört ve beş yıldızlı otele sahiptir. Millennium Hotels and Resorts, Grand Millennium, Millennium, Copthorne, Kingsgate, M Hotel, M Social ve Studio M olmak üzere 7 markayı bünyesinde barındırıyor.

 

İngiltere ve Avrupa'da; Londra, İngiltere'nin Kuzey ve Güneyi, İskoçya, Galler, Fransa ve İtalya olmak üzere birinci sınıf lokasyonlarda 24 adet iyi donanımlı oteli bulunuyor.

 

İngiltere ve Avrupa'da, önemli lokasyonlarda 200'den fazla toplantı salonu ve 5.700'den fazla odada konaklama hizmeti sunuyor.

 

Millennium Hotels and Resorts hakkında daha fazla bilgi için www.millenniumhotels.com

Haberin Fotoğrafları