Yurtiçi Defileleri

2016-10-14 07:55:11

Özgür Masur’un kadınları

GERİ DÖN

Modacı Özgür Masur 60’lar ve 70’lerden ilham aldığı 46 parçalık özel koleksiyonunu İstanbul Fashion Week kapsamında bir defile ile sundu. Cemiyet hayatının ünlü isimlerinin de izlediği defiledeki kıyafetler büyük beğeni kazandı.

 

İnce ve usta işçilik kalitesiyle bilinen Özgür Masur kreasyonları, yeniden yapılandırılmış silüetler ile işlemeye yapılan cesur girişimleri içeriyor. Özgür Masur tasarımlarının ana formu olan çiçeklere, doğaya hayat veren fotosentezi ele alarak yaklaşan Masur, ışıktan gelen bu hayat enerjisini gizli bir bahçe düşüyle deneysel bir keşfe dönüştürüyor. Özgür Masur’un ikonikleşen çiçek formlarının, uçan karınca gibi futuristik figürlerle birleştiği koleksiyon, yalın ve güçlü ifadeleriyle dikkat çekiyor.

 

Özgür Masur Ritüel Koleksiyonu’na ilham olan kadınları; “60’lar ve 70’ler, modanın yeniden bir ritüele dönüştüğü dönemi işaret ediyor.

Tamamının özel ipek kumaşlardan üretildiği koleksiyon, modaya yeni bakış açıları kazandıran denemeleri de beraberinde getiriyor. Özellikle kol formları ve detayları ile zenginleşen koleksiyon, Özgür Masur klasiğine dönüşen siyah ve beyaz renklerine pastel tonları da katıyor. Bu koleksiyon özelinde çalışılan gri mavi ve soft yeşil tonajları koleksiyonun imza renklerini işaret ederken, transpan detaylarla zenginleşen formlar oluşturuyor. Bu detayları, kadının kendi içerisindeki arayışının simgesi olarak yorumlayan Masur, lüksü her dokunuşta hissedeceğiniz bir tavrı destekliyor.

 

Haberin Fotoğrafları