Güncel

2015-12-23 22:31:38

Piton’un Zerafeti

GERİ DÖN

Genç mücevher tasarımcısı Nida Bulut, pırlanta, zümrüt, safir gibi değerli taşlar ve rengarenk piton derisi bilekliklerden oluşan “Piton’un Zerafeti” adlı yeni koleksiyonunu Nişantaşı Punto Mağazası’nda tanıttı.

 

Moda ve mücevher severlerden tam not alan koleksiyonda Nida Hanım yine, tarihten ve doğadan esinlenmiş. Doğu ve Batı kültüründe, her dinde yaşamsal kudreti ve değişimi sembolize eden, tarihte Mısır , Babil, Yunan ve Hint uygarlıklarında kullanılarak evrensel bir sembol haline gelen yılan figürünü, pırlantanın nadir bulunan renklerinin yanı sıra zümrüt, safir, yakut gibi değerli taşlar kullanarak yeni koleksiyonunu oluşturan Nida Bulut, seçkin davetlilerden tam not aldı. Yılanın tarih boyunca sembolize ettiği bilgelik, güç ve aynı zamanda gizem ve baştan çıkarıcılıktır diyen Nida Bulut, bunu mücevherlerin büyüsüne benzetiyor.

 

2014 yılında kendi markasıyla mücevher sektörüne başarılı bir giriş yapan, tarih eğitimi alan ve bunu işinde çok iyi kullanan Nida Bulut’un “Punto by Nida Bulut” koleksiyonu hem hikayesi hem de deri ve mücevherin birlikte kullanıldığı ilginç tasarımlarıyla büyük ilgi gördü. 

Haberin Fotoğrafları