Kadın Modası

2018-05-11 11:25:22

PUDUHEPA, KIZ KARDEŞLERİ İÇİN ELİNİ UZATMAYA HAZIR

GERİ DÖN

Kanyon AVM Joint İdea’da ünlü simaların katılımıyla lansmanı yapılan ‘PUDUHEPA ve Kız Kardeşleri’ projesinin geliri, TOÇEV aracılığıyla ihtiyacı olan kız çocuklarının okutulması için harcanacak.

PUDUHEPA kutusu içerisinde yer alan masal kitabıyla kız çocuklarına ilham verirken, güçlü, kendine güvenen, başarılı, ne istediğini bilen, mutlu bireyler olarak büyümelerine destek olunması hedefleniyor.

Proje yaratıcısı Renan Tan Tavukçuoğlu liderliğinde, otuzun üzerinde kadın tarafından üretilen PUDUHEPA bebeklerinin tasarımı Aysel Keskin, kıyafet tasarımı ise Arzu Kaprol imzası taşıyor. Projenin en önemli destekçilerinde biri ise, güzelliği bilinenin dışında tanımlayan ve Türkiye güzeli olmasına rağmen iş hayatındaki başarılarıyla öne çıkan Jülide Ateş.

PUDUHEPA bebeğine, tasarım kutusunun içinde yer alan hikaye kitapları, projenin elden ele aktarılabilmesi için hazırlanan kartpostallar ve okuyuculara özel mektuplar eşlik ediyor. Hikaye kitapları, çocuklar için Tuba Şamlı Atilla, büyükler için ise Arbil Çelen Yuca tarafından bu projeye özel olarak yazıldı ve resmedildi.

Projenin, hayata geçirilme maliyeti olan 50.000TL'nin finanse edilmesini takiben, TOÇEV aracılığıyla kız çocuklarına maddi destek vermeye başlaması öngörülüyor. Projenin bu fon kısmı ise Fongogo sitesi üzerinden yürütülüyor.

PUDUHEPA bebeklerine şimdilik : https://fongogo.com/Project/puduhepa-ve-kiz-kardesleri adresinden ulaşabilir.

Haberin Fotoğrafları