Güncel

2016-10-24 13:41:17

Tasarım Tomtom Sokakta

GERİ DÖN

İstanbul’un kendine özgü dokusuyla en özel bölgelerinden biri olan Tomtom Mahallesi, tasarım dünyasının renkleriyle yenilendi. Tescilli Markalar Derneği (TMD) ve Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) ana sponsorluğunda düzenlenen “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğinde 100’ün üzerinde tasarımcı; hayatı, yaşamı ve sokağı tasarlamak üzere bir araya geldi.

 

Zengin tarihi ve geçmişi bugüne taşıyan mimarisi ile yeme-içme mekânlarından sanat galerilerine, müzelerden tasarım mağazalarına, yaratıcılığın merkezi olmaya aday Tomtom Mahallesi, tasarımı İstanbul’un kalbine taşımak için özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. İstanbul'u yaşamayı bilen ve hikâyelerinden eserler üreten yaratıcı insanlar, İstanbul’un en güzel sokaklarından biri olan Tomtom Kaptan Sokak'ta buluştu. Geleceğin tasarım mahallesi; 20-23 Ekim tarihleri arasında festival havasındaki “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinlikle şenlendi. 50 stant ve 30’a yakın mağazada 100’ün üzerinde tasarımcı; etkinlikte bir araya geldi. Etkinliğin ilk gününde katılımcı tasarımcılar Tomtom Kaptan Sokak’ta buluştu. Gün boyu sergi alanlarını ve tasarım stantlarını gezen ziyaretçiler akşamüstü ise canlı müzik performanslarını dinleme fırsatı yakaladı.

 

Tomtom Mahallesi’nin yaratıcı havasını güçlendirmek, yeni bir soluk getirmek amacıyla Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde kurulan “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğinin ana sponsorluğunu, Tescilli Markalar Derneği (TMD) ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) üstlendi.

 

Katılımcı tasarımcılar arasında yer alan Arzu Kaprol, Bahar Korçan, Ceylan İnsel, Mehtap Elaidi, Ümit Ünal gibi isimler gün boyu stantlarında ziyaretçilerle buluştu. İş ve sanat dünyasının önde gelen isimleri de etkinliğin ziyaretçileri arasındaydı. Arzum Onan, Azra Akın, Aslı Pasinli, Ayşe Özyılmazel, Berna Laçin, Derya Alabora, Duygu Yetiş, Ebru Cündübeyoğlu, Emine Kamışlı, Esra Kaktüs, Füsun Kuran, Gamze Cizreli, Günseli Kato, Levent Erden, Melisa Sözen, Rana Tabanca, Revna Demirören, Tansa Mermerci, Yılmaz Yılmaz gibi isimler etkinliği ziyaret etti.

Haberin Fotoğrafları