Trend

2018-05-12 11:42:43

YENİ AÇILAN KLİNİĞİNDE DOSTLARINI AĞIRLADI...

GERİ DÖN

Türkçapar Bariatrics İleri Laparoskopi Kliniği Beşiktaş Fulya Açık Emar Binası'nda tıp camiasından doktorların ve cemiyet hayatından ünlü konukların katılımıyla açıldı.

 

Ankara Üniversitesi tıp fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık dahil 25 yıllık akademik hayatında sadece mide cerrahisi ile ilgilenen Prof. Dr. Ahmet Türkçapar Bariatrics İleri Laparoskopi Kliniği'nde obezite konusunda çok deneyimli ekibiyle hizmet vermeye başladı.

Türkiye reflu cerrahisinin öncülerinden olan Prof.Dr. Ahmet Türkçapar 4500’ü aşkın laparoskopi ile reflü ameliyatı gerçekleştirmiş olup ayrıca mide fıtığı konusunda da ileri derecede deneyim sahibidir. ASMBS ve IFSO üyesi Türkçapar’a federasyon tarafından  ‘’Center of Excellence’’ yani ‘’Mükemmellik Merkezi Ünvanı’’ verilmiştir.

90’lı yıllarda şişmanlık cerrahisinin öncülerinden olan Türkçapar mide kelepçesi ile başlayıp 2000’li yıllarda gastrik bypass ve tüp mide ameliyatlarıyla günümüze kadar 1000’in üzerinde vakayla bu konudaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Prof.Dr. Ahmet Türkçapar  özellikle, bariatrik cerrahinin multidisipliner olarak ele alınması gerektiğini belirtmiştir.  Türkçapar Bariatrics ekibinde son 5 yılda sadece ileri laparoskopik teknikler ,reflü cerrahisi ve obezite cerrahisi alanına odaklanan Op. DR. Ozan Şen; Amerika’da uzun yıllar obezite cerrahisi alanında çalışan Dietisyen Göknel Dumanlı ve İstanbul Üniversitesi mezunu, yeme bozuklukları konusunda uzmanlaşmış Psikolog Ezgi Deveci, ayrıca romotoloji, iç hastalıkları ve enfeksiyon uzmanı olan Prof.Dr. Nuran Türkçapar bulunmaktadır. Prof. Türkçapar hastalara ameliyat öncesi ve sonrası  dönemde ömür boyu 7/24 kesintisiz hizmet verdiklerini  belirtmiştir.

Haberin Fotoğrafları